78111-53-2
Product Name:
FULLY PROTECTED DEOXYNUCLEOTIDE DIMER*D( GPAP)
Formula:
C67H63Cl2N11O16P2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1411.1 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 9.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 22 |
| Rotatable Bond Count | 28 |
| Exact Mass | 1409.3306543 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1409.3306543 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 321 Ų |
| Heavy Atom Count | 98 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 2810 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 6 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
