765926-84-9
Product Name:
3,6-dichloro-N-[2-methyl-3-([1,3]oxazolo[4,5-b]pyridin-2-yl)phenyl]-1-benzothiophene-2-carboxamide
Formula:
C22H13Cl2N3O2S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 454.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 453.0105532 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 453.0105532 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 96.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 30 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 644 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
