70785-76-1
Product Name:
Piperazine, 1,4-bis(5,5-dimethyl-2-oxido-1,3,2-dioxaphosphorinan-2-yl)-
Formula:
C14H28N2O6P2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 382.33 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 382.14226061 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 382.14226061 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 77.5 Ų |
| Heavy Atom Count | 24 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 496 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
