6896-09-9
Product Name:
β-D-Glucopyranoside, (6aR,12aR)-6a,12a-dihydro-6H-[1,3]dioxolo[5,6]benzofuro[3,2-c][1]benzopyran-3-yl, 2,3,4,6-tetraacetate
Formula:
C30H30O14
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 332.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 332.10485899 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 332.10485899 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 48.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 25 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 494 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
