685131-95-7
Product Name:
N-[5-(3-methyl-4-oxophthalazin-1-yl)-2-piperidin-1-ylphenyl]furan-2-carboxamide
Formula:
C25H24N4O3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 428.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 428.18484064 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 428.18484064 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 78.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 32 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 735 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
