684228-29-3
Product Name:
1-[5-(4-chlorophenyl)-3-(furan-2-yl)-3,4-dihydropyrazol-2-yl]-2-piperidin-1-ylethanone
Formula:
C20H22ClN3O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 371.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 371.1400546 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 371.1400546 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 49 Ų |
| Heavy Atom Count | 26 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 527 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
