680220-60-4
Product Name:
3H-Dinaphtho[2,1-c:1',2'-e]phosphepin, 4-chloro-4,5-dihydro-, (11bR)-
Formula:
C22H16ClP
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 346.8 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 0 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 346.0678152 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 346.0678152 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 24 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 411 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
