67666-42-6
Product Name:
2-Deoxy-6-O-[3-deoxy-4-C-methyl-3-[methyl[(phenylmethoxy)carbonyl]amino]-2-L-arabinopyranosyl]-N1-ethyl-N1,N3-bis[(phenylmethoxy)carbonyl]-D-streptamine
Formula:
C39H49N3O12
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 751.8 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 5 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 12 |
| Rotatable Bond Count | 15 |
| Exact Mass | 751.33162401 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 751.33162401 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 197 Ų |
| Heavy Atom Count | 54 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1200 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 9 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
