673490-24-9
Product Name:
2-N-(3-methylbutyl)-6-(4-methylpiperazin-1-yl)-5-nitropyrimidine-2,4-diamine
Formula:
C14H25N7O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 323.39 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 323.20697307 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 323.20697307 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 116 Ų |
| Heavy Atom Count | 23 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 382 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
