COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 867.7 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -5.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 10 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 23 |
| Rotatable Bond Count | 22 |
| Exact Mass | 867.16763975 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 867.16763975 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 409 Ų |
| Heavy Atom Count | 55 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1480 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 5 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
