66840-02-6
Product Name:
Uridine 5'-(tetrahydrogen triphosphate), 2'-deoxy-2'-fluoro-
Formula:
C9H14FN2O14P3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 486.13 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -4.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 6 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 15 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 485.96419228 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 485.96419228 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 239 Ų |
| Heavy Atom Count | 29 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 844 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
