66800-28-0
Product Name:
Phosphorothioic acid, O,O-bis(3-methylbutyl) S-[[(1R,9aR)-octahydro-2H-quinolizin-1-yl]methyl] ester
Formula:
C20H40NO3PS
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 405.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 11 |
| Exact Mass | 405.24665231 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 405.24665231 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 64.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 26 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 429 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
