66656-17-5
Product Name:
(3aR)-3aβ,4,5,5a,6,7,8,9,9aβ,9bα-Decahydro-4β,6β-dihydroxy-5aα-methyl-3,9-bis(methylene)naphtho[1,2-b]furan-2(3H)-one
Formula:
C15H20O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 264.32 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 264.13615911 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 264.13615911 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 66.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 19 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 469 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 6 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
