658060-73-2
Product Name:
1,1':4',1''-Terphenyl, 4,4''',4'''''',4'''''''''-methanetetrayltetrakis- (9CI)
Formula:
C73H52
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 929.2 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 20 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 0 |
| Rotatable Bond Count | 12 |
| Exact Mass | 928.406901659 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 928.406901659 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 73 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1300 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
