65510-56-7
Product Name:
1,1,1,2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,8,8,9,9-nonadecafluoro-11-iodoundecane
Formula:
C11H4F19I
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 624.02 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 8.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 19 |
| Rotatable Bond Count | 9 |
| Exact Mass | 623.90543 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 623.90543 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 31 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 644 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
