COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1639.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -4.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 24 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 24 |
| Rotatable Bond Count | 50 |
| Exact Mass | 1638.73230557 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1638.73230557 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 615 Ų |
| Heavy Atom Count | 115 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 3210 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 15 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
