63967-40-8
Product Name:
2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,8,8,9,9,9-Heptadecafluorononanal
Formula:
C9HF17O
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 448.08 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 18 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 447.9755934 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 447.9755934 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 17.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 27 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 569 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
