627054-47-1
Product Name:
7-(furan-2-ylmethyl)-8,9-diphenyl-2-(o-tolyl)-7H-pyrrolo[3,2-e][1,2,4]triazolo[1,5-c]pyrimidine
Formula:
C31H23N5O
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 481.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 481.19026037 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 481.19026037 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 61.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 37 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 754 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
