62351-44-4
Product Name:
Benzoic acid, 3,4,5-tris[[(butylamino)carbonyl]oxy]-
Formula:
C22H33N3O8
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 467.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 4 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 16 |
| Exact Mass | 467.22676502 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 467.22676502 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 152 Ų |
| Heavy Atom Count | 33 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 597 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
