620539-44-8
Product Name:
(2Z)-2-[(4-bromophenyl)methylidene]-6-[(4-fluorophenyl)methyl]-[1,3]thiazolo[3,2-b][1,2,4]triazine-3,7-dione
Formula:
C19H11BrFN3O2S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 444.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 442.97394 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 442.97394 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 87.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 27 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 723 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
