618854-91-4
Product Name:
R-3,3'-bis(3,5-bis(trifluoroMethyl)phenyl)-5,5',6,6',7,7',8,8'-octahydro-1,1'-bi-2,2'-naphthol
Formula:
C36H26F12O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 718.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 12.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 14 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 718.1741180 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 718.1741180 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 40.5 Ų |
| Heavy Atom Count | 50 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1020 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
