618386-15-5
Product Name:
(3R,3aS,4S,4aR,7R,8aR,9aR)-7-amino-4-((E)-2
-(5-(3-fluorophenyl)pyridin-2-yl)vinyl)-3-methyldecahydronaphtho[2,3-c]furan-1(3H)-one
Formula:
C26H29FN2O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 420.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 420.22130633 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 420.22130633 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 65.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 31 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 684 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 7 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
