6014-75-1
Product Name:
3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,8,8,9,9,10,10,11,11,12,12,13,13,14,14,14-pentacosafluorotetradecyl methacrylate
Formula:
C18H9F25O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 732.2 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 9.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 27 |
| Rotatable Bond Count | 15 |
| Exact Mass | 732.0203336 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 732.0203336 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 26.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 45 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1110 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
