583058-79-1
Product Name:
2-(3-(((((9H-fluoren-9-yl)methoxy)carbonyl)(ethyl)amino)methyl)-1H-indol-1-yl)acetic acid(WX130469)
Formula:
C28H26N2O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 454.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 454.18925731 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 454.18925731 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 71.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 34 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 707 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
