56772-21-5
Product Name:
N2,N5-Bis(trifluoroacetyl)-L-Orn-O-(trifluoroacetyl)-D-aThr-L-Phe-OMe
Formula:
C25H27F9N4O8
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 682.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 4 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 17 |
| Rotatable Bond Count | 16 |
| Exact Mass | 682.16851729 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 682.16851729 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 169 Ų |
| Heavy Atom Count | 46 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1090 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
