56541-80-1
Product Name:
2,4,8,10-Tetraoxa-3,9-distannaspiro[5.5]undecane, 3,3,9,9-tetrabutyl-
Formula:
C21H44O4Sn2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 598.0 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 12 |
| Exact Mass | 598.12777 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 600.12836 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 36.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 27 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 342 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
