CHEMICAL AND PHYSICAL PROPERTIES
| Kovats Retention Index | 1130.2 1106.3 1032 1043 1097.9 |
|---|
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 758.2 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 30 |
| Rotatable Bond Count | 17 |
| Exact Mass | 757.9728326 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 757.9728326 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 158 Ų |
| Heavy Atom Count | 48 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1100 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
