479411-94-4
Product Name:
2-(3-chloro-5-iodophenyl)-4,4,5,5-tetraMethyl-1,3,2-dioxaborolane
Formula:
C12H15BClIO2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 364.42 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 2 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 363.98984 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 363.98984 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 18.5 Ų |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 282 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
