477856-02-3
Product Name:
2-((5-[(3-FLUOROPROPYL)SULFANYL]-1,3,4-THIADIAZOL-2-YL)SULFANYL)-3-NITROPYRIDINE
Formula:
C10H9FN4O2S3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 332.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 331.98716723 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 331.98716723 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 163 Ų |
| Heavy Atom Count | 20 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 323 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
