477713-29-4
Product Name:
[1,5-BIS(4-CHLOROPHENYL)-1H-PYRAZOL-3-YL](MORPHOLINO)METHANONE
Formula:
C20H17Cl2N3O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 402.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 401.0697822 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 401.0697822 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 47.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 27 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 502 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
