COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 6754 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -30.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 103 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 108 |
| Rotatable Bond Count | 217 |
| Exact Mass | 6751.9804531 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 6748.9703886 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 2810 Ų |
| Heavy Atom Count | 467 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 17400 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 64 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
