466-96-6
Product Name:
(5alpha,8beta)-6,7-didehydro-4,5-epoxy-3-methoxy-17-methylmorphinan-8-ol
Formula:
C18H21NO3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 299.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.8 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 299.15214353 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 299.15214353 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 41.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 509 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 5 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
