421580-25-8
Product Name:
methyl 5-((4-fluorophenyl)sulfonamido)-2-(methoxymethyl)naphtho[1,2-b]furan-3-carboxylate
Formula:
C22H18FNO6S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 443.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 443.08388663 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 443.08388663 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 103 Ų |
| Heavy Atom Count | 31 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 735 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
