405518-55-0
Product Name:
3,6,9,12,15,18,21,24,27,30-Decaoxahentriacontanoic acid
Formula:
C21H42O12
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 486.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -1.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 12 |
| Rotatable Bond Count | 29 |
| Exact Mass | 486.26762677 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 486.26762677 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 130 Ų |
| Heavy Atom Count | 33 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 386 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
