400087-26-5
Product Name:
5-fluoro-2-({[4-methyl-5-(1-methyl-3-phenyl-1H-thieno[2,3-c]pyrazol-5-yl)-4H-1,2,4-triazol-3-yl]sulfanyl}methyl)-1,3-benzothiazole
Formula:
C23H17FN6S3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 492.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 492.06608625 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 492.06608625 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 143 Ų |
| Heavy Atom Count | 33 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 687 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
