COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 740.0 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 9 |
| Exact Mass | 739.40189310 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 739.40189310 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 103 Ų |
| Heavy Atom Count | 53 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1150 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 7 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
