384842-25-5
Product Name:
vBRIDP
Formula:
C23H31P
Synonyms:
Bis(1,1-dimethylethyl)(1-methyl-2,2-diphenylethenyl)phosphine;Di-tert-butyl(1-methyl-2,2-diphenylethenyl)phosphine
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 338.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 0 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 338.216337987 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 338.216337987 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 24 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 386 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
