36786-90-0
Product Name:
POLY(2'-DEOXYGUANYL-2'-DEOXYCYTIDYLIC AC ID) SO-SA., 250 UG*
Formula:
C19H26N8O13P2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 636.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -5.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 7 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 15 |
| Rotatable Bond Count | 10 |
| Exact Mass | 636.10945691 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 636.10945691 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 305 Ų |
| Heavy Atom Count | 42 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1280 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 6 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
