354581-52-5
Product Name:
Thymidine, α-(acetyloxy)-3',5'-bis-O-[(1,1-dimethylethyl)dimethylsilyl]-
Formula:
C24H44N2O7Si2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 528.8 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 11 |
| Exact Mass | 528.26870482 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 528.26870482 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 103 Ų |
| Heavy Atom Count | 35 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 859 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
