338396-97-7
Product Name:
4-[4-(2-CHLOROPHENYL)-1,3-THIAZOL-2-YL]-N-(2,4-DIFLUOROPHENYL)BENZENECARBOXAMIDE
Formula:
C22H13ClF2N2OS
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 426.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 426.0405182 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 426.0405182 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 70.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 29 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 563 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
