31535-27-0
Product Name:
Cytidine, 5-fluoro-, 5'-(dihydrogen phosphate) (8CI)
Formula:
C9H13FN3O8P
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 341.19 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -3.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 5 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 341.04242954 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 341.04242954 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 175 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 577 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
