305867-38-3
Product Name:
6,8-dibromo-3,3-bis(pyrrolidin-1-ylmethyl)-2,4-dihydrochromen-4-ol
Formula:
C19H26Br2N2O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 474.2 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 474.03405 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 472.03610 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 35.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 25 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 437 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
