30453-09-9
Product Name:
Imidodiphosphoric acid, tetraoctyl ester (8CI,9CI)
Formula:
C32H69NO6P2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 625.8 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 12.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 34 |
| Exact Mass | 625.46001292 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 625.46001292 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 83.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 41 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 541 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
