303984-66-9
Product Name:
4-(4-CHLOROPHENYL)-6-(3,4-DICHLOROPHENYL)-2-PIPERIDINONICOTINONITRILE
Formula:
C23H18Cl3N3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 442.8 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 441.056631 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 441.056631 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 39.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 29 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 579 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
