29819-78-1
Product Name:
dimethylbis(3-stearamidepropyl)ammonium methyl sulphate
Formula:
C39H81Eu2N3O6S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1024.1 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 32 |
| Exact Mass | 1023.42570 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1025.42708 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 162 Ų |
| Heavy Atom Count | 51 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 572 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 6 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
