2751664-12-5
Product Name:
tert-Butyl 2'-oxo-1',2',5',6'-tetrahydrospiro[piperidine-4,4'-pyrrolo[1,2-b]pyrazole]-1-carboxylate
Formula:
C15H23N3O3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 293.36 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 293.17394160 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 293.17394160 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 61.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 499 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
