2680702-76-3
Product Name:
tert-Butyl (6-chloro-3-oxo-2,3-dihydropyridazin-4-yl)carbamate
Formula:
C9H12ClN3O3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 245.66 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 245.0567189 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 245.0567189 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 79.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 16 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 382 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
