2635329-26-7
Product Name:
2-Dodecanol, 1,1′,1′′,1′′′-[1,4-piperazinediylbis(3,1-propanediylnitrilo)]tetrakis-
Formula:
C58H120N4O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 937.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 18.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 4 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 52 |
| Exact Mass | 936.93095832 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 936.93095832 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 93.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 66 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 824 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
