2624181-62-8
Product Name:
1H-Isoindole-1,3(2H)-dione, 4-[(20-azido-3,6,9,12,15,18-hexaoxaeicos-1-yl)amino]-2-(2,6-dioxo-3-piperidinyl)-
Formula:
C27H38N6O10
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 606.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 0.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 13 |
| Rotatable Bond Count | 23 |
| Exact Mass | 606.26494143 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 606.26494143 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 165 Ų |
| Heavy Atom Count | 43 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 949 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
