2616584-02-0
Product Name:
(R)-2,6-Bis(3,5-di-tert-butyl-4-methoxyphenyl)-4-hydroxy-8,9,10,11,12,13,14,15-octahydrodinaphtho[2,1-d:1',2'-f][1,3,2]dioxaphosphepine 4-oxide
Formula:
C50H65O6P
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 793.0 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 15 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 792.45187679 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 792.45187679 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 74.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 57 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1270 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
